м. Чернігів,
вул. П'ятницька, 69
тел./факс: (0462) 727-135
cnfishpatrol@cndro.gov.ua

Форма контакту


Символіка Держкомрибгоспу

НОВИНИ ЧЕРНІГІВСЬКОГО РИБООХОРОННОГО ПАТРУЛЯ / Чернігівський рибоохоронний патруль провів бесіду: «Реалізація та захист прав людини в Украї

   В рамках Всеукраїнського тижня права, в приміщенні Чернігівського рибоохоронного патруля, 10.12.2018  було проведено бесіду для працівників Управління та громадських інспекторів на тему: "Реалізація та захист прав людини в Україні".

 

Головний спеціаліст - юрисконсульт Управління Михайло Андросенко розповів, що 10 грудня весь світ відзначає - День прав людини. Цього дня 1948 року Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй ухвалила Декларацію прав людини. Після Другої світової війни людство дозріло до необхідності юридично закріпити, розуміння того, що життя, рівність і свобода людей є найбільшими цінностями.

 Дана позиція закріплена у 30-ти статтях Декларації прав людини. Потім, після ухвалення ряду міжнародних угод, положення Декларації прав людини набули статусу міжнародного права і лягли в основу національних законодавств.

 Дотримання прав і свобод людини та громадянина є показником конституційного розвитку суспільства та держави.

 Людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності Української держави, яка відповідає перед людиною за свою діяльність.

 В українській юридичній науці вважають, що під конституційними правами та свободами людини і громадянина слід розуміти гарантовану Конституцією та державою міру можливої поведінки або діяльності особи з метою задоволення своїх законних потреб і інтересів у політичній, економічній, соціальній, культурній (духовній) та інших сферах суспільного життя.

 В Україні лишається гострою проблема реалізації права на гідний рівень життя, постійно порушуються права людини на сході в зоні бойових дій.

 Начальник Чернігівського рибоохоронного патруля  Микола Каленюк наголосив, що з моменту проголошення воєнного стану на території області почастішали звернення громадян, в тому числі і до нашого управління, з проханням роз’яснити які обмеження прав і свобод будуть застосовані до населення області. Тому, надзвичайно важливою є  інформаційно-роз'яснювальна державних інспекторів в ходів проведення рибоохоронних рейдів.

Особливу увагу необхідно приділяти соціально незахищеним верствам населення, учасникам антитерористичної операції, членам їх сімей та внутрішньо переміщеним особам.